Hospodárnost a životní prostředí

Hospodárnost a životní prostředí. Vše v zeleném rozpětí

Energický, citlivý, ale vždy šetrný pokud je o spotřebu: S motory Mercedes-Benz s nízkými nároky na údržbu a technicky vylepšenou SCR-Diesel-technologií BlueTec® pracuje při nasazení v komunální oblasti. Ale bude to ještě lepší. Protože Unimog U 20 získává s BlueTec® zelenou ekologickou plaketu, máte volný vjezd do všech městských zón.

Motory Mercedes-Benz

Výkon, který se vyplatí – proto má Unimog U 20 motory Mercedes-Benz, které jsou stejně silné jako nenáročné na údržbu. A to má mnoho dobrých důvodů: Od přímého vstřikování přes tříventilovou techniku, turbodmychadlo, chlazení stlačeného vzduchu až po značné zvýšení kroutícího momentu, široký rozsah konstantních výkonů a enormně vysoké výkonové rezervy. Nastartujte prosím.

BlueTec®

SCR diesel-technologie (Selective Catalytic Reduction) Mercedes-Benz snižuje významně obsah oxidu dusnatého a emisních částic ve zplodinách a současně optimalizuje spotřebu pohonných hmot – aniž by se omezil výkon motoru. Princip: přídavný katalyzátor redukuje oxid dusnatý přidáním kapaliny AdBlue® (ochranná známka svazu automobilového průmyslu). Výsledek: zelená ekologická plaketa pro Váš Unimog U 20.

Jízdní a pracovní modus

Volba správné charakteristiky motoru stisknutím tlačítka: V jízdním modusu profitujete z pružného přizpůsobení otáček při jízdě po silnici a při přepravě. Pracovní modus zaručuje minimální odchylky otáček při střídavém zatížení při práci s nářadím a při jízdě v terénu.

Zimní služba

Nejlépe vybavený pro teploty pod nulou: I v nejtužší zimě je Unimog vždy plně připraven zasáhnout: To je možné díky zesílené baterii zvyšující pohotovost při startování vozidla, vyhřívanému vysoušeči vzduchu brzdové soustavy nebo předehřívání motoru.