Pohon nářadí

Pohon nářadí. Dávkovaná síla.

Unimog U 20 Vás dostane při každé jízdě do správné pohody – a také Vaše pracovní nářadí. Proto je vybaven celou skupinou výkonných mechanických a hydraulických pohonů, které tak marně hledáte u konkurence. A nemějte obavy: I v nejkrutější zimě je Váš Unimog U 20 vždy připraven pro práci s nářadím. Díky zesílené baterii pro jistější startování, vyhřívanému vysoušeči vzduchu brzdové soustavy a předehřívání motoru.

Přední vývodový hřídel

Přímý mechanický pohon vývodovým hřídelem od motoru vozidla. Ideální pro nářadí s vysokým příkonem. Maximální dodávaný výkon: plný výkon motoru (110 kW). Elektronická regulace motoru umožňuje zvláště citlivé nastavení počtu otáček vývodového hřídele mezi 420 a 1000 ot./min – plynule.

Pomocné pohony

Pomocnými pohony lze pohánět běžná hydraulická čerpadla, např. u jeřábů. Ovládání je umístěno na středové konzoli.

Parametrovatelná palubní elektronika

Umožňuje jednoduché základní nastavení Unimogu U 20 Vaším UNIMOG-servisním partnerem přesně podle potřeby nasazení vozidla. A tím pomáhá řidiči v kritických pracovních situacích.

Koncept hydrauliky

Klíčovým prvkem pro vysoký stupeň využití Unimogu U 20 je jeho výkonná hydraulická soustava. Základ tvoří dva hydraulické okruhy o výkonu 24 resp. 48 l/min a o pracovním tlaku 200 barů. Včetně odlehčení sněhového pluhu – což je Váš nepostradatelný pomocník při jeho ovládání – nebo vč. pohonu sypacího automatu popř. sekačky. Na přání: hydraulický válec pro sklápěcí korbu.

Pracovní hydraulika

Výbavu představují dva na sobě nezávislé hydraulické okruhy. Okruh I řídí stavěcí pohyby nástaveb. Okruh II zásobuje trvalé spotřebiče jako sypače dodávaným množstvím až do 48 l/min – nezávisle na okruhu I. Přepínacím ventilem můžete dodávky z okruhu I a okruhu II zaměnit. To zaručuje bezpečné a pohodlné ovládání všech stavěcích pohybů nářadí.

Zimní služba

Nejlépe vybavený pro teploty pod nulou: I v nejtužší zimě je Unimog vždy plně připraven zasáhnout. To je možné díky zesílené baterii zvyšující jistotu při startování vozidla, vyhřívanému vysoušeči vzduchu brzdové soustavy nebo předehřívání motoru.

Jednoduché připojení

Barevně a numericky rozlišené hydraulické rychlospojky usnadňují připojení nářadí, standardní spojky výměnu nářadí. Stejně pohodlné je ovládání hydrauliky pomocí Joysticku.