Koncept podvozku

Koncept podvozku. Vždy ve svém živlu.

Kde jiným prokluzují kola, U 20 se pořádně rozjede. Portálové nápravy, stálý pohon na všechna čtyři kola, terénní převod – U 20 je zrozený pro každý terén. A přijme každou výzvu.

Poloměr otáčení

Pokud jde o pohyblivost udává U 20 směr. A otočí se i tam, kde ostatní mají problém. Což v neposlední řadě souvisí s jeho krátkým rozvorem 2,7 m. Výsledek: malý poloměr otáčení 12,6 m, se kterým překoná tento čilý nosič nářadí náklaďák s pohonem na všechna čtyři kola. V přeplněných ulicích, na rušných křižovatkách, v úzkých průjezdech.

Stálý pohon všech čtyř kol

Vaše záruka vysoké trakce a držení stopy, například při nasazení v zimní službě na kluzké vozovce nebo při nakládce na těžkém povrchu.

Portálové nápravy

Zajišťují vynikající světlou výšku vozidla. Abyste i vy sami zvládli neschůdný terén – i s namontovanými pracovními nástavbami.

Vinuté pružiny

Umožňují štíhlému Unimogu U 20 maximální stabilitu. A dále: díky dlouhému propružení a značnému překřížení náprav zůstávají všechna kola v trvalém kontaktu s terénem.

Pneumatiky – jednomontáž

Výhoda ve srovnání s běžnými nákladními vozy s pohonem všech kol s dvoumontáží: vysoká tažná síla při menším valivém odporu. A co je důležité pro zimní službu: podle rozměru pneumatik mohou být nasazeny sněhové řetězy.

ABS a ALB

ABS zaručuje i při kluzké vozovce krátkou brzdnou dráhu s udržením stopy. Automatická regulace brzdné síly závislá na zatížení ALB zaručuje rovnoměrný brzdný účinek.