Hospodárnost a životní prostředí

Srdcem Unimogů U 300/ U 400/ U 500 jsou jejich moderní motory Euro 4. V nich se spojují efektivní rozložení síly s nízkou spotřebou a příkladnou péčí o životní prostředí. Propůjčují Unimogům U 300/ U 400/ U 500 svoji sílu až do 210 kW. Přitom lze volit mezi jízdním a pracovním modulem – vždy podle momentálního nasazení vozidla. Mimo to: BlueTec®. Novou SCR-Diesel-technologií Mercedes-Benz není optimalizována pouze spotřeba paliva. Snižuje se tvorba škodlivin a jsou splněny evropské normy výfukových plynů EURO 5.

Motory Mercedes-Benz

Přímé vstřikování, třiventilová technika, turbodmychadlo, chlazení stlačeného vzduchu, široký rozsah konstantních výkonů, vysoké výkonové rezervy: s motory Euro 5 s nízkými nároky na údržbu se ocitáte na nejvyšším stupni techniky a perfektně vybaveni pro mnohoúčelové nasazení. Výkonový potenciál: od 115 kW (156 PS) do 210 kW (286 PS).

BlueTec®.

Snižuje obsah oxidu dusnatého a emisních částic ve zplodinách. Optimalizuje spotřebu paliva, aniž by se snížil výkon motoru.

Jízdní a pracovní modus

Volba správné charakteristiky motoru stisknutím tlačítka: V jízdním modusu profitujete z pružného přizpůsobení otáček při jízdě po silnici a při přepravě. Pracovní modus zaručuje minimální odchylky otáček při střídavém zatížení při práci s nářadím a při jízdě v terénu.

Možnost nasazení do -30°C

Možné díky materiálu, ze kterého je vyrobena kabina (kombinace skelného vlákna a kevlaru), zesílené baterii zvyšující pohotovost při startování vozidla, vyhřívanému vysoušeči vzduchu brzdové soustavy, předehřívání paliva a motoru a vyhřívanému čelnímu sklu.