Kompetentní nosič nářadí

Unimog U 300/U 400/U 500 je konstruován zásadně pro nasazení jako profesionální nosič nářadí. Nebo řečeno jinak: pro neomezené pracovní nasazení. S třemi pracovními prostory pro nástavby a jedním přídavným nabízí Mercedes-Benz Unimog jedinečnou variabilitu, která umožňuje nasazení nejrůznějších kombinací nářadí. Výsledek: perfektní pracovní jednotka – uzpůsobená až do posledního detailu pro plnění speciálních úkolů.

Koncept rámu

Základem pro flexibilní celoroční použití je přímý žebřinový rám s trubkovými příčníky.Umožňuje nejen maximální stabilitu díky vysoké pevnosti ohybu a zkrutu v terénu, ale i jednoduché připojování a odpojování pracovních strojů a nářadí díky systému rychloupínání pomocí upínacích bodů a šabloně montážních otvorů. To zajišťuje dodatečnou bezpečnost také při vysoké zátěži.

Definované připevňovací body

Jsou na všech připevňovacích místech – kompatibilní s každým nářadím.

3 prostory pro připevnění nářadí

Na normalizované čelní upínací desce, mezi nápravami a vzadu – pro montáž nejrůznějšího nářadí.

1 prostor, 3 možnosti

S korbou nebo bez korby – montážní prostor s trojím využitím činí Unimog extrémně flexibilní.Za prvé je možno stávající nářadí instalovat na korbu. Za druhé lze namontovat nové nářadí přímo na upínací kulové body mezirámu korby. A za třetí: Pevné nástavby nebo sezónní výměnné nářadí lze namontovat přímo na podélný nosník rámu.