Pohon nářadí

Unimog U 300/ U 400/ U 500 disponuje potřebnou silou pro nejrůznější druhy nasazení. Za prvé má Unimog k dispozici několik mechanických pohonů nářadí. Vpředu: přední vývodový hřídel s příkonem až 150 kW. Vzadu: na přání zadní vývodový hřídel o výkonu 120 kW. A mezi tím : dva výkonné vedlejší pohony. Za druhé můžete zapojit 4 na sobě nezávisle běžící hydraulické okruhy: jedno- nebo dvoukruhovou hydrauliku a výkonovou hydrauliku VarioPower® pro horní rozsah výkonu. Ale to nejlepší: všechny funkce nářadí lze ovládat jednou rukou – jednoduše pomocí Joysticku.

Mechanický pohon nářadí

Přední vývodový hřídel. Nářadí s velkým potřebným příkonem až 150 kW poháníte přímo motorem hnaným předním vývodovým hřídelem, který je možné zapínat pod zátěží.
Zadní vývodový hřídel ve standardní poloze. Výbava na přání. Až 120kW trvalého výkonu a dvě rychlosti vývodového hřídele vám zaručí vysokou účinnost, například při provozu štěpkovače nebo při sečení větších ploch.
Pomocné pohony. Využijte motoru – pomocného pohonu pro provoz vysokovýkonného nářadí s hydrostatickým pohonem. A převodovky pomocného pohonu pro provoz běžných hydraulických čerpadel, např. pro jeřáby a pracovní plošiny.

Parametrovatelná palubní elektronika

Palubní elektronika umožňuje jednoduché základní nastavení aplikací Vaším Unimog – servisním partnerem, ulehčuje tak řidiči v kritických pracovních situacích.

Hydraulický pohon nářadí

Pracovní hydraulika. Flexibilní výkon díky 2 na sobě nezávislých hydraulických okruhů. Okruh 1 řídí ovládací pohyby, okruh 2 pohon stálých spotřebičů.
VarioPower®. Výkonová hydraulika je umístěna v mezirámu korby a nahrazuje hydraulická čerpadla nářadí dříve nasazovaná na vývodové hřídele a dieselové nástavbové motory.
Jednoduché připojení, jednoduché ovládání. Barevně a numericky rozlišené hydraulické zásuvky a spojky usnadňují připojení nářadí. Standardní rychlospojky zjednodušují výměnu různých druhů nářadí. Stejně jednoduše: elektrické řízení hydraulických funkcí.