Hospodárnost a životní prostředí

Pro Unimog U 4000/U 5000 není nic příliš těžké. To ovšem není pouze díky jeho nízkoúdržbovému čtyřválcovému motoru Mercedes-Benz. Efektivní rozložení sil, vysoký nárůst kroutícího momentu, velké výkonové rezervy – jen tak můžete zdolávat dobře i nejtěžší terény. Nešetří se silou, ale emisemi. Je to riziko volby: Buď se rozhodnete pro motor Euro 3 nebo zvolíte vozidlo s BlueTec® nové SCR-Diesel-Technologie Mercedes-Benz a splňujete přísné evropské normy výfukových plynů.

Motory Mercedes-Benz

Přímé vstřikování, tříventilová technika, turbodmychadlo, chlazení stlačeného vzduchu, široký rozsah konstantních výkonů a vysoký nárůst kroutícího momentu.
Výkonnostní potenciál: od 110 kW (150 PS) do 160 kW (218 PS).

Euro 3/Euro 4

Motor Euro 3 s nízkými emisemi nebo motory s novou SCR-Diesel-Technologií (Selective Catalytic Reduction) splňující evropské normy výfukových plynů Euro 5. Rozhodněte se svobodně podle emisních norem platných ve Vaší zemi.

BlueTec®.

Snižuje obsah oxidu dusíku a emisních částic ve zplodinách. Optimalizuje spotřebu paliva, aniž by se snížil výkon motoru.

Jízdní a pracovní modus

Volba správného nastavení motoru stisknutím tlačítka – vždy podle provozní potřeby. V jízdním modusu profitujete z pružného přizpůsobení otáček motoru při jízdě po silnici, pracovní modus zaručuje minimální odchylky otáček motoru.