Suť, štěrk, sníh, písek, nezpevněné cesty: Unimog U 4023/U 5023 si vždy najde cestu.

Díky nejmodernější technologii zvládne nový terénní Unimog prakticky každou výzvu. Pohon všech kol a extrémní schopnost zkroucení poskytují tomuto robustnímu užitkovému vozidlu výhody při jízdě ve špatně sjízdném terénu a Unimog dopraví posádku, materiál a těžké pracovní nářadí i do obtížně přístupných míst pracovního nasazení. Nová generace vozidla Unimog rozvíjí dále jeho osvědčené přednosti.
 

Kompetence podvozku.

Jedinečná schopnost průjezdu těžkým terénem má svůj počátek v inovativním konceptu podvozku. Pružný žebřinový rám s tříbodovým uložením kabiny, motoru a převodovky spolu se zavěšením náprav pomocí vinutých pružin a suvných tubusů umožňují zkřížení náprav až 30˚. Pohon všech kol, jednomontáže se systémem Tirecontrol Plus pro úpravu tlaku v pneumatikách a uzávěrky diferenciálu řaditelné pod zatížením zajišťují maximální trakci mimo silnici. Nízká poloha těžiště vozidla zaručuje stabilitu i v extrémním svahu.

Velkou výhodou vozidla Unimog při průjezdu terénem je i jeho až půlmetrová světlá výška. Té je dosaženo použitím portálových náprav a umístěním všech agregátů nad spodní hranu rámu vozidla.
 

Mnohostranné možnosti nasazení.

Skutečně užitkové vozidlo, které je možné nasadit i v těch nejodlehlejších oblastech – to je terénní Unimog. Sám v nejhlubší divočině poskytuje hydraulické, mechanické a elektrické pohony pro různé druhy pracovních strojů a nástaveb. Promyšlený koncept pohonů předurčuje toto vozidlo pro nejrůznější způsoby nasazení a úkoly. Standardizovaná rozhraní ve více částech vozidla umožňují velmi jednoduchou montáž a výměnu pracovních strojů a nástaveb.
 

Systémová kompetence.

Unimog není jen vozidlo. V kombinaci s pevně namontovanými či výměnnými pracovními stroji a nástavbami představuje pracovní systém, který nabízí výjimečnou rozmanitost, flexibilitu a produktivitu. Mercedes-Benz již dlouhá desetiletí spolupracuje s mezinárodními výrobci pracovních strojů a nástaveb a integruje tak v Unimogu své zkušenosti a kompetence s odborností kompetentních partnerů. Díky této spolupráci nabízí řešení na míru i pro neobvyklé požadavky.