Pracovat tam, kam ostatní vůbec nedojedou.

Unimog je vozidlo a nářadí v jednom. Díky své nekompromisní terénní průchodnosti přepravuje pracovní stroje, materiál i posádku až na místo pracovního nasazení mimo zpevněné silnice a cesty. Po příjezdu spolehlivě odvádí prvotřídní pracovní výkon. Předpokladem pro to mu jsou prostory pro montáž spolu s rozhraními a pohony pro pevné nástavby i výměnné pracovní stroje. Terénní Unimog disponuje dvěma různými vedlejšími pohony z převodovky a poprvé také vedlejším pohonem z motoru. Na přání může být vybaven vozidlovou hydraulikou pro univerzální použití s pracovními stroji nebo trvalými spotřebiči. Pro připojení elektrické energie jsou k dispozici standardizované zásuvky. Zvlášť mnohostranné využití má prostor pro montáž nástaveb – od valníku přes skříňové nástavby až po speciální řešení účelových nástaveb. Vše dohromady dává vysoce mobilní pracovní prostředek, který spolehlivě splní svůj úkol.

Výkonné vedlejší pohony z převodovky i z motoru.
Nový motorový vedlejší pohon otevírá zcela nový potenciál pro možnosti nasazení – například pro pohon hasicích nebo hydraulických čerpadel. Terénní Unimog se zvláštní výbavou mimo to integruje osvědčené vedlejší pohony z převodovky – například rychlý pohon pro hydraulická čerpadla a velmi rychlý pohon pro hasičská čerpadla. Díky optimalizovanému mezirámu jsou vedlejší pohony z převodovky snadno přístupné a tím i mnohostranně využitelné.

Vozidlová hydraulika a elektrická rozhraní.
Vozidlovou hydraulikou jsou poháněny přídavné pracovní stroje a nářadí jako například samovyprošťovací naviják, sněhová radlice, čelní nakladač nebo hydraulické pracovní nářadí. Jednookruhová hydraulika vozidla poskytuje pracovní tlak 240 bar při množství oleje 60 l/min a výkonu čerpadla 24 kW. Normované rychlospojky jsou k dispozici vpředu i na zádi vozidla. A k zajištění elektrického příkonu jsou k dispozici čtyři standardizované zásuvky.

Navěšení pracovních nářadí a montáž nástaveb

Definované montážní body umožňují jednoduchou a rychlou výměnu nářadí, stejně tak jako
stabilní a bezpečnou montáž nejrůznějších nástaveb.

  1. normovaná čelní upínací deska pro přídavné stroje do 1,5 t, např. sněhové pluhy
  2. montážní konzole vpředu např. pro kompresory nebo nouzové elektrické generátory
  3. držák navijáku
  4. montážní body v rámu
  5. montážní body pro valník nebo skříňovou nástavbu
  6. mezirám pro speciální nástavby

Navěšení pracovních nářadí

Výkon mimo zpevněné silnice a cesty zajišťovaný vedlejšími pohony z motoru i z převodovky.

 

Vynikající výkon při přírodních katastrofách: terénní Unimog