Nový interiér pro větší pohodlí obsluhy a ergonomii.

Nastoupit, udělat si pohodlí a začít si hrát: Vývoj nové kabiny ovlivnily zkušenosti a zlepšovací návrhy mnoha uživatelů. Týká se to především ještě komfortnějšího sezení, vylepšeného ovládání nářadí multifunkčním joystickem a rychlého pochopení všech funkcí kombinovaného palubního přístroje. Tato zlepšení výrazně zvyšují bezpečnost a pohodlí obsluhy a vedou k tomu, že u nového Unimogu jde práce ruku v ruce s komfortem.

Výborné pracovní podmínky: nový koncept ovládání.

Ten, kdo vozidlo pouze nepřesouvá z bodu A do bodu B, nýbrž v něm den za dnem provádí těžkou práci, má přísnější nároky na ovládání a komfort.
Nově koncipovaný pracovní prostor a kabina optimálně uzpůsobená uživateli vytvářejí ty nejlepší pracovní podmínky. To přispívá k soustředěnému a uvolněnému provádění daných úkolů. Jako příklad můžeme uvést
uspořádání ovládacích prvků v optimální dosažitelnosti.

Interiér vypadá velmi uspořádaně. Na přání lze kabinu vybavit vzduchem odpruženým sedadlem, které spolu s kabinou odolnou vibracím snižuje únavu řidiče. Ten, kdo bude v nové kabině pobývat déle, ocení výkonnou klimatizaci a topení, jež zaručují příjemnou teplotu v každém počasí. V zimě je možné zapnout přídavné vyhřívání sedadel. Vozidlo je také vybaveno nezávislým programovatelným vytápěním, které umožňuje okamžitý pracovní výjezd vozidla. Dokonalý výhled ihned po nastartování zajišťují vyhřívaná čelní skla a zrcátka. Kromě toho je vozidlo vybaveno mnoha praktickými detaily jako například CD-rádiem s Bluetooth a přídavným odkládacím prostorem.

Nově: Inovativní detaily a funkce nového konceptu ovládání

Pracovní podmínky

  1. Nový multifunkční volant padne perfektně do ruky a umožňuje snadné ovládání telefonu a displeje kombinovaného přístroje.
  2. Nový kombinovaný přístroj ukazuje na velkém a světlém displeji všechny důležité informace jako stav oleje, tlak vzduchu nebo nastavení hydrauliky.
  3. V nových ovládacích páčkách na sloupku řízení jsou integrovány funkce jako řazení, motorová brzda (vpravo) a hydrostatický pohon pojezdu (vlevo).
  4. Ve středové konzoli je nový vyjímatelný multifunkční joystick k ovládání pracovní hydrauliky a rychlosti. Také se zde zapíná funkce EQR – elektronická rychlá změna směru jízdy.
  5. Na přání lze kabinu vybavit přesuvným řízením VarioPilot, díky kterému může řidič vždy zaujmout optimální pozici. Další možnou výbavou jsou dveře pro sekačku s otočným sedadlem®.