Uplatňuje svou sílu prakticky kdekoliv: kompaktní nosič nářadí

Nový Unimog je ještě kompaktnější a snadněji ovladatelný. K hlavním výhodám nosiče nářadí Unimog patří kompaktnost a snadná ovladatelnost.

Krátký rozvor, kompaktní rozměry: Nový nosič nářadí Unimog je velmi snadno ovladatelný.

 

U nové generace vozidel Unimog jsou tyto výhody dále zdokonaleny. Inženýři z divize Mercedes-Benz Special Trucks ještě o něco zkrátili již tak velmi kompaktní rozvor a zmenšili poloměr otáčení. I u nové generace vozidel Unimog zůstávají zachovány typicky krátké rozměry jejich přední části, nízká celková hmotnost a malá šířka.

Unimog nepřináší svou sílu jen na silnici, nýbrž i do jiných oblastí uplatnění. To činí novou generaci nosiče nářadí ještě produktivnější. Průjezd úzkými uličkami nebo manévrování na malém prostoru bude nyní ještě jednodušší – a tím i rychlejší. Nový Unimog zůstává jedním z nejkompaktnějších užitkových vozidel ve své hmotnostní a výkonnostní třídě.

Nově: Manévrování na malém prostoru

Manévrování na malém prostoru

Ještě menší poloměr otáčení: Nosič nářadí Unimog zůstává pohyblivý i ve stísněných situacích.

Srovnání: Vozidlo jako Mercedes-Benz B má poloměr otáčení 11 m, nákladní vozidlo jako například Axor 1823 má poloměr otáčení cca. 15,2 m.

Nové kompaktní modely: Unimog U 216 a U 218

Jde to ještě kompaktněji: Nové modely vozidla Unimog U 216 a U 218 se vyznačují ještě kratším rozvorem – jen 2800 mm – a kompaktnějšími rozměry.
Tím umožňují práci všude tam, kde se počítá každý milimetr: při manévrování v centrech měst nebo při podjíždění nízkých prostorů. Díky malým kolům se také snižuje celková výška vozidla. Oba nové kompaktní modely jsou samozřejmě také nosiče nářadí, u kterých nemusí uživatel dělat prakticky žádné ústupky. S výkonem 115 kW, resp. 130 kW, jsou oba modely motorizovány pro téměř jakoukoliv situaci a výzvu. Tři hmotnostní verze od 7,5 do 10 t splňují požadavky pro mnohostranné použití.

Nově: Nejkompaktnější z nových nosičů nářadí

Kompaktní nosič nářadí

Unimog U 216 a U 218: Technické vylepšení nejmenšího vozidla Unimog. Základem pro vynikající obratnost jsou velmi krátké rozvory.

Hlavní výhody modelů U 216 a U 218:

  • velmi krátký rozvor pro manévrovatelnost v prakticky každé situaci
  • vynikající vlastnosti nosiče nářadí koncentrované v malých prostorách
  • přípustná celková hmotnost až 10 t
  • pneumatická brzdová soustava s nízkými nároky na údržbu a vysokou odolností proti opotřebení