Jedinečnost, nové pojetí: koncept Unimog

Vozidlo Mercedes-Benz Unimog bylo vyvinuto speciálně pro nasazení s nářadím. Výsledkem toho je dnes mnoho praktických výhod. Již více než 60 let je Unimog díky své spolehlivosti a konstrukčně vynikajícím systémům uznávaným profesionálním nosičem nářadí. „Universal-Motor-Gerät“ – tak zní jeho původní název – je ostatně vozidlo, které bylo vyvinuto speciálně pro tento účel. Ve spojení s mnoha kvalifikovanými výrobci nářadí a nástaveb a díky obrovskému know-how autorizovaných dodavatelů vozidel Unimog vzniká systém, jehož flexibilita a výkonnost nemá konkurenci. I při široké škále jeho možností jsou zachovány velmi kompaktní rozměry – a právě proto se tento nosič nářadí se svou efektivitou uplatní téměř všude.

Kompetence nosiče nářadí: Celoroční všestrannost.
Nosič nářadí Unimog si oprávněně získal reputaci skvělého pracovního pomocníka. Dosahuje vysokých výkonů v různých disciplínách, a to 365 dní v roce. Unimog má čtyři prostory pro navěšení pracovních nářadí a montáž nástaveb. Hydraulické, mechanické a elektrické napájení nářadí poskytuje velkou flexibilitu pro práci a dodává ten správný pohon pro každý z více než 1000 možných úkolů.

Kompetence podvozku: Unimog se ničím nenechá vyvést z míry.
Díky vyspělé koncepci podvozku založené na robustním žebřinovém rámu zvládá i velké výzvy při tvrdém pracovním nasazení. Pro Unimog jsou charakteristické především tyto vlastnosti: stálý pohon všech kol, velká světlá výška díky portálovým nápravám, vysoký jízdní komfort, možnost velkého zkřížení náprav a uzávěrky
diferenciálu v obou nápravách.

Díky jednoduchému obutí, regulaci tlaku vzduchu v pneumatikách a optimálnímu rozdělení hmotnosti je tento nosič nářadí ve svém živlu i mimo zpevněné cesty a na silnici dosahuje rychlosti až 90 km/h.

Systémová kompetence: vozidlo s více než 1000 možnostmi použití nářadí a uplatněním po celém světě.

Vozidlo Mercedes-Benz Unimog zvládá nebývale širokou škálu úkolů. Tento profesionální nosič nářadí nabízí jedinečnou variabilní platformu pro bezpočet možností nasazení v nejrůznějších odvětvích a v každé roční době. Společnost Mercedes-Benz již dlouhá desetiletí úzce spolupracuje s mezinárodními výrobci pracovních strojů a nástaveb a spojuje tak své zkušenosti a kompetence s odborností kompetentních partnerů.

Díky tomu vám můžeme nabídnout systémová řešení na míru.