BlueEFFICIENCY Power – efektivně do budoucnosti

Nový Unimog přináší mnoho inovativních řešení, která zvyšují efektivitu a významně snižují emise. Opírá se přitom o BlueEFFICIENCY Power. Pod touto značkou shrnuje Mercedes-Benz technologie, které přispívají k udržitelnosti, ohleduplnosti vůči životnímu prostředí a ke snížení CO2 a spotřeby paliva. Splňují přitom novou emisní normu Euro VI. Základ pro dosažení ambiciózních cílů spojených s technologií BlueEFFICIENCY Power leží v kompletně novém poháněcím řetězci s moderním naftovým motorem, výkonnější převodovce a zesílených nápravách, které umožňují zvýšení hodnot zatížení u všech modelů. Díky integraci vysoce technologicky vyspělých komponentů je Unimog současně ještě hospodárnější.

Motor

 • modernější 4válcové a 6válcové motory od 115 do 220 kW (156 až 299 PS)
 • točivý moment až 1200 Nm
 • plnění emisní normy Euro VI
 • větší zdvihový objem, větší točivý moment, tišší chod, zvýšená účinnost

Převodovka

 • zjednodušené ovládání
 • delší životnost
 • nový synergický pohon pojezdu integrující řadicí převodovku s hydrostatickým pohonem pojezdu

Nápravy a kola

 • zesílené nápravy pro větší zatížení
 • pneumatické kotoučové brzdy
 • hliníkové disky pro zvýšení nosnosti
 • systém kontroly tlaku vzduchu v pneumatikách s praktickým přednastavením

Hospodárnost motoru.
Dokonalé sladění hnací technologie s Euro VI.

Hospodárnost motoru

Větší výkon, méně emisí: Nové motory BlueEFFICIENCY Power jsou pro Unimog dostupné jako 4válcové a 6válcové agregáty s nejvyšším výkonem 220 kW.


Technologie Mercedes-Benz BlueEFFICIENCY Power nezůstávají jen u plnění emisní normy Euro VI. Spojují vysokou účinnost se šetrností k životnímu prostředí.
Nová generace motorů Mercedes-Benz stanovuje nové standardy ve své třídě a je nekompromisní v oblasti ochrany životního prostředí, hospodárnosti a výkonu. Na vynikajících hodnotách má svůj podíl také nový chladicí systém se zvýšenou účinností a box následného zpracování výfukových plynů.

Moderní 4válcové a 6válcové motory od 115 do 220 kW jsou velmi nenáročné na údržbu, úsporné, tiché a silné. Vyznačují se vyšším točivým momentem a příznivějšími hodnotami emisí, spotřeby paliva a poměru výkonu k celkové hmotnosti. Výkon tohoto nejsilnějšího 4válcového motoru odpovídá dosavadním 6válcovým motorům. Stupeň účinnosti dále zvyšuje 4ventilová technologie a vysokotlaké vstřikování Common-Rail s tlakem 2400 bar. Pohonné jednotky slouží také k brzdění: silná motorová brzda Premium snižuje mechanické opotřebení brzd a významně tak přispívá k hospodárnosti.

Zodpovědnější přístup – menší emise.

Při následném zpracování výfukových plynů sází nová generace motorů na technologii BlueEFFICIENCY Power, která se osvědčila v praktickém nasazení sériových motorů pro těžký provoz. SCR katalyzátor v boxu následného zpracování výfukových plynů snižuje na minimum oxidy dusíku.

Tím výrazně klesá potřeba použití aditiva AdBlue. A filtr pevných částic zabraňuje téměř kompletně odvodu sazí.

Další vývoj převodovky s vyšší účinností. Unimog disponuje plně synchronizovanou převodovkou s elektropneumatickým řazením osmi rychlostí vpřed a šesti rychlostí vzad. Tato převodovka je charakteristická tichým chodem, dlouhou životností a vysokým stupněm účinnosti. Synchronizovaná reverzační skupina EQR usnadňuje rychlou změnu směru jízdy, např. při odklízení sněhu nebo při manévrování. Na přání ji lze dodat s reverzačním spínačem vpřed-vzad, který je integrován do multifunkčního joysticku.

Optimální převodový stupeň pro každé nasazení: s celkem 24 dopřednými a 22, resp. 24 zpětnými převodovými stupni nabízí Unimog optimální pracovní a pojezdovou rychlost pro každé nasazení.

Multifunkční páčka vpravo pro komfortní řazení. Ovládá se jí i motorová brzda Premium.