Veřejné službyStěží najdeme oblast nasazení, ve které má Unimog tak výraznou převahu, jako je zimní údržba. Již několik desetiletí je efektivně nasazován ve městech a obcích. Podle sněhových podmínek je využíván pro odhrnování sněhu z komunikací sněhovým pluhem nebo pro odklízení sněhu sněhovou frézou. Odklízení pluhem je nejčastěji užívaná a nejrychlejší forma odstraňování sněhu.

Další informace


Profesionální pomocníkPatří-li k Vašim úkolům udržování a ošetřování velkých ploch zeleně a dřevin, najdete v Unimogu znamenitého partnera. Zda sekat, mulčovat nebo štěpkovat – máme k dispozici vhodnou kombinaci systému Unimog + nářadí. Pro ořezávání stromů a větví mohou být nosiče Unimog vybaveny vpředu nebo na zádi nůžkami nebo pilovým ořezávačem.
Další informace


EnergetikaEnergetické suroviny se nacházejí nejčastěji na nejodlehlejších místech zeměkoule. Unimog pomáhá při otevírání nových zdrojů energie i při udržování a opravách produktovodů, nervového systému moderní společnosti.
Další informace


Boj s lesními požáryPřímá cesta k ohni je nejčastěji nejrychlejší. Předpokladem je vozidlo, které zvládne každou situaci v těžkém terénu. Unimog je v terénu nejlepší, ať už se jedná o kamenitý terén, písek nebo bahno. Pohonem všech čtyř kol s jednoduchou montáží a s využitím vysokozáběrových pneumatik dosáhne vždy místa nasazení.
Další informace


Nasazení při živelných katastrofáchKrizové situace nastávají zpravidla neočekávaně a překvapivě, během vteřin zničí sesuv půdy celý region. Lesní požár ohrožuje města i vesnice, povodňové vlny zaplavují krajinu. Hasiči, policie, záchranáři dělají vše proto, aby dostali situaci pod kontrolu a škody byly co nejmenší. Již desetiletí přitom úspěšně používají Unimog.
Další informace


Dvoucestné vozidlo kolej/silniceEfektivnost patří k hlavním cílům průmyslových firem – a k přednostem nosiče Unimog . Díky své vysoké tažné síle, velmi dobrým jízdním vlastnostem na silnici i mimo ni a také díky kompaktním rozměrům je ideálním tahačem pro dopravní práce. V možnosti dvojcestného využití je změnou provozu silnice/kolej neporazitelný.
Další informace


LetištěBezpečné přistávací a startovací plochy jsou i při nejhorším počasí předpokladem pro bezporuchový letecký provoz. Zde poskytuje Unimog cenné služby. Po celém světě a po celý rok. Od čištění naváděcího dopravního značení po zametání přístupových cest a letištních odstavných ploch. Od sečení mezi přistávacími dráhami až po nasazení jako kompletní tahač letadel.
Další informace


ZemědělstvíV komplexním zemědělství se Unimog již tisíckrát osvědčil jako spolehlivý a hospodárný traktor s pohonem všech kol. Zde je možné naplno využít možností jeho až tří závěsů pro montáž nářadí.
Další informace